Sportovní třídy 1. stupeň

Třídy se sportovním zaměřením na 1. stupni

Na základě dlouhodobé tradice sportovních tříd na druhém stupni a na základě  propracovaného systému sportovní přípravy na prvním stupni otevíráme třídy se zaměřením na všeobecnou sportovní průpravu již od prvního ročníku.

Co nabízíme žákům sportovní třídy

• Vytvoření kolektivu dětí se společnými zájmy.
  • Rozšíření hodinové dotace tělesné výchovy.
  • Pestré náplně hodin tělesné výchovy zaměřené na všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností bez preference jednostranného zaměření.
  • Metodickou podporu školených trenérů a spolupráci s vyučujícími a žáky sportovních tříd na druhém stupni.
  • Promyšlený systém aktivit se sportovním zaměřením provázející žáky celým školním rokem (sportovní dny, výlety se sportovním vyžitím, cíleně zaměřené školy v přírodě).
  • Spolupráci se sportovními oddíly ve městě.
  • Strategickou polohu školy v bezprostřední blízkosti městských sportovišť, výuku plavání a bruslení v bezprostřední blízkosti školy.
  • Vlastní multifunkční sportovní areál, dvě tělocvičny a moderní sportovní vybavení.

Co mají naši nejmenší sportovci naplánováno

Prvňáčci zahájí svoji sportovní přípravu plaveckým kurzem pro začátečníky a mírně pokročilé a výukou bruslení na zimním stadionu. Na jaře si procvičí svou obratnost ve výborně vybavené tělocvičně na Slávii. Mohou se těšit na lyžařské výlety a sportovně zaměřenou školu v přírodě. Ve druhé třídě se zaměří na míčové sporty, se kterými je seznámí trenéři našich partnerských sportovních klubů. Ve třetím ročníku pak proniknou do tajů atletiky a gymnastiky.
Leták – Přijď za námi do sportovky
Kodex žáka sportovní třídy 1. stupeň

IMG_20221123_092243

Karate ve 3. B