MINIVOLEJBAL V BARVÁCH, Kojetín – 1. kolo

V pátek 25. října 2019 se naše dvaceti čtyř členná výprava rozjela vlakem směr Kojetín na Turnaj barevného minivolejbalu.

Ve Sportovní hale Kojetín se utkalo celkem 72 týmů v 6 kategoriích, na kurtech soupeřilo 160 žáků z 8 škol.

Za naši školu se do kvalifikačních utkání zapojilo 22 žáků:

  • Ve žluté kategorii (1. a 2. třídy) soutěžilo 7 prvňáčků ve třech týmech.
  • V oranžové starší (3. až 5. třída) to bylo 5 děvčat z pátých tříd a 1 ze čtvrté ve třech týmech.
  • V modré kategorii (5. až 9. třída) zabojovalo 8 dívek a 2 chlapci rovněž ve třech týmech.
  • A mimo původní plán vypomohla dvě děvčata z páté třídy v červené kategorii (5. až 7. třída), když jako nově vzniklý tým doplnila soupisku a nahradila chybějící družstvo jiné školy.

 

Minivolejbal v barvách je takový volejbal, kdy jednotlivé barvy představují zvyšující se náročnost hry od přehazované, přes neplynulý, plynulý prstový až po zcela plynulý volejbal týmů o 2 až 3 hráčích.

Za paní učitelku Krajčovou i za sebe bych chtěla pochválit všechny, kteří s námi na turnaj jeli a ve všech svých utkáních hráli férově a s nasazením až do konce zápasu. Velikou pochvalu zaslouží naši prvňáčci, pro které to byla úplně první volejbalová zkušenost na turnaji. Prvotní nejistota se postupně vytratila a děti svým soupeřům ukázaly, že se rozhodně nebojí hrát, a že už leccos umí a v žádném případě se nevzdávají. To ostatně platí o všech našich týmech.

A jak jsme v 1. kvalifikačním kole dopadli?

Ve žluté kategorii (8 týmů) se nejlépe umístila dvojice Drábek Š. a Novotný P., kteří vybojovali 3. místo mezi samými druháky. V kategorii oranžová starší (30 týmů) nejlépe dopadla a obsadila nádherné 1. - 3. místo dvojice Langerová B. a Matoušek P. a potom krásné 7. – 9. Pospíšilová A. a Podsedníčková L. V kategorii modré se nejvíce dařilo trojici Bartošková Z., Zapletalová G. a Havlíček M., kteří skončili na výborném 3. – 4. místě. A nakonec bychom chtěly moc pochválit dvojici děvčat z páté třídy, která neplánovaně a nejprve trochu s obavami přeskočila ze své oranžové do náročnější červené kategorie (8 týmů) mezi starší soupeře a rozhodně se tu neztratila. Osinová N. a Podsedníčková L. si vybojovaly úžasné 2. místo mezi sedmačkami na 1. a 3. místě.

2. kolo školské minivolejbalové ligy by mělo proběhnout 6. prosince 2019. Do té doby můžeme dál trénovat a zlepšovat se :- )

Děkujeme Vám za prima den a skvělé sportovní nasazení.