Základní informace o školní družině platné ve školním roce 2024 - 2025

Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a relaxace žáka.

Výchovně vzdělávací činnosti se realizují zejména formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností.

V letošním školním roce 2024/2025 je školní družina kapacitně naplněna a pracuje v šesti  odděleních. Všechna oddělení se nachází v 1. podlaží školy.

1.odděleníMagdálková Simona702 113 051magdalkova@zsoskol.cz
2. odděleníStoličková Vladimíra702 299 822stolickova@zsoskol.cz
3. odděleníKrčová Helena703 316 337krcova@zsoskol.cz
4. odděleníVentrčová Petra702 113 329ventrcova@zsoskol.cz
5. odděleníMajdová Dáša – vedoucí vychovatelka739 615 015majdovad@zsoskol.cz
6.odděleníSuchánková Iva724174325suchankovaiv@zsoskol.cz

Provoz školní družiny

Ranní družina: 6.30 – 7.40 – příchod žáka nejpozději do 7.20

Odpolední družina: 11.40 – 16.00 – vyzvedávání prostřednictvím čipu

Po ukončení ranní družiny účastníci odchází sami do jednotlivých tříd. Po skončení vyučování si účastníky z 1. a 2. tříd převezme od třídních učitelů paní vychovatelka a společně odchází do školní družiny a poté do školní jídelny. Účastníky 3.tříd předává třídní učitelka paní vychovatelce, která s nimi společně odchází do školní jídelny. Odpolední činnost probíhá v jednotlivých odděleních školní družiny. Provoz končí v 16.00, účastníka je potřeba si do této doby vyzvednout.

K uvolnění účastníka ze školní družiny je potřeba písemné omluvenky, nelze jej uvolňovat na základě telefonického hovoru nebo po vzkazu účastníka. Žádost o uvolnění ze školní družiny bude obsahovat datum a čas odchodu, zda bude účastník/ účastnice odcházet sám/sama nebo v doprovodu a podpis zákonného zástupce.

Pokud dojde v průběhu školního roku ke změně v odchodu účastníka ze školní družiny, je nutné informovat paní vychovatelku a provést změnu v zápisovém listu, taktéž hlásit změnu telefonního čísla a bydliště.

Pokud účastník ukončuje docházku ve ŠD je potřeba vyplnit žádost o odhlášení ze ŠD. Tiskopisy najdete na stránkách školy.

Ve ŠD pravidla používání mobilních telefonů a ostatních zařízení (chytré hodinky) určuje vychovatelka. Je zakázáno hrát hry na mobilních telefonech. Hračky z domova si účastníci nosí na vlastní odpovědnost a není dovoleno si hračky ve školní družině měnit s ostatními účastníky. Předejdeme tím mnohým nedorozuměním mezi účastníky a zákonnými zástupci.

Platba školní družiny:

V letošním školním roce 2024/2025 činí školné ve školní družině 300 Kč měsíčně. Stejná částka je i pro žáky, kteří navštěvují pouze ranní družinu.

Banka, číslo účtu:

Fio banka , č. ú. : 2502860798/2010, platba probíhá prostřednictvím systému Seneca.

Pravidelná zájmová činnost:

říjen až červen 2x až 3x do měsíce v pátek plavání na krytém bazénu v době 13.00 – 14.00

1x za měsíc návštěva filmového představeni v kině Nadsklepí

kroužek sportovního tance - pro přihlášené žáky v DK Kroměříž - každé úterý, doprovod zajišťuje p. učitelka Mgr. Barbora Kocmanová, návrat do ŠD do 15.00

Nepravidelná činnost:

návštěva knihovny, výtvarných výstav v DK, dopravního hřiště, Muzea Kroměřížska, lezecké stěny – Slavia Kroměříž, exkurze moštárny, Železničního muzea v Kroměříži, Rádia Kroměříž, hasičské zbrojnice, návštěva psího útulku Čápka, v jarních měsících venčení pejsků, dětský karneval, interaktivní kouzelnická schow, divadelní představení pro ŠD v DK Kroměříž, zábavné odpoledne k MDD a účastníme se dalších příležitostných akcí, které se v průběhu školního roku objeví nebo jsou ŠD nabídnuty.

Ostatní činnost v jednotlivých odděleních ŠD se odvíjí od celoročního plánu. Každý měsíc p. vychovatelky elektronicky zašlou zákonným zástupcům plán akcí na příslušný měsíc.

Dáša Majdová, vedoucí vychovatelka ŠD

Vnitřní řád školní družiny