Naši florbalisté jsou čtvrtí v republice

Dalším sportem, ve kterém se ZŠ Oskol dokázala prosadit i na republikové úrovni je florbal.

Na Republikovém florbalovém finále ČEPS cup 2022 se družstvo našich žáků 1. stupně umístilo na vynikajícím 4. místě. K dosažení cenných kovů ale našemu týmu scházel jen pomyslný „kousek sportovního štěstí“.

 Přečtěte si, jak finále hodnotí brankář florbalového týmu Aleš Hub: Když jsme rozehráli první zápas, připadalo mi, že v prvním poločase jsme byli hodně zpomalení, možná nervózní. Ostravská škola nás celkem přehrávala. Ve druhém poločase jsme se vzpamatovali a nakonec utkání vyhráli.

Poté jsme hráli ještě s Vyškovem a s Pískem, což jsme vyhráli a tak jsme byli první a neporažení v základní skupině.

Ve čtvrtfinále proti nám nastoupila škola z Pelhřimova a tu jsme bezpečně porazili 8:3.

Do semifinále jsme šli s tím, že jsme věděli, že proti nám nastoupí silná škola z Karlových Varů. Ze začátku to vypadalo dobře, protože oni nás stále dotahovali.

V posledních třiceti vteřinách jsme měli finále nadosah, vedli jsme 3:2. Nakonec nás porazili na nájezdy a my jsme zklamaně opouštěli hrací plochu.

Do zápasu o třetí místo nás vyzvala škola jménem ZŠ Kravaře. Tenhle zápas jsme naopak my museli dotahovat, ale nakonec jsme dorovnali na 4:4 a šlo se opět do nájezdů. Nájezdy byly rozhodující, ale ten den nám chyběl kousek štěstí. Zápas jsme prohráli 5:4 po nájezdech. Nakonec nám zůstala krásná, ale sportovně nepopulární „bramborová“ medaile.

Barvy ZŠ Oskol na republice hájili: Aleš Hub, Franta Krejčí, Honza Hubík, Kuba Mikuláš, Tom Stančík, Ondra Židlík, Adam Náleza a Lukáš Bartík. 

Naši mladí florbalisté mají před sebou ještě celou řadu podobných sportovních úspěchů a my jim i panu trenérovi Jiřímu Morevovi upřímně blahopřejeme.

Kluci, děkujeme. Jsme na vás hrdí.