Naše jízda fotbalovým turnajem základních škol McDonalďs Cup

Se spolužáky (Jirkou, Kubou, Frantou, Hyňou, Štěpou, Lukášem, Adamem, Honzou a Ondrou) jsme se zúčastnili největšího turnaje základních škol ve fotbale McDonalďs Cupu, kterého se každý rok účastní téměř 4000 základních škol České republiky.  Nejprve nás čekalo okresní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 7 škol – ZŠ Oskol, ZŠ Komenského, ZŠ Hulín, ZŠ Zdounky, ZŠ Zachar, ZŠ Slovan a ZŠ Morkovice. Ve skupině s Morkovicemi, Zdounkami a Zacharem jsme vyhráli bez jediného obdrženého gólu a postoupili jsme nakonec i s Morkovicemi do finále okresního kola, které se konalo v Hulíně.

V Hulíně jsme bez jediné prohry vyhráli naši skupinu nad ZŠ Holešov, ZŠ Chvalčov a ZŠ Kvasice a utkali se opět s Morkovicemi o postup do krajského kola McDonalďs Cupu. Nad Morkovicemi zvítězili 5:0 a radovali se tak ze zlatých medailí a postupu do Krajského kola ve Zlíně na fotbalovém stadionu na Vršavě.

Ve Zlíně jsme se postupně utkali se ZŠ Zlín Komenského, ZŠ Slavičín, ZŠ Vsetín a nakonec se ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Se Zlínem jsme odehráli velice napínavý zápas, když jsme nejprve prohrávali vždy o jeden gól. Ke konci zápasu jsme však vyrovnali na 3:3 a nakonec vstřelili ještě dva góly, takže výsledný stav byl 5:3 pro nás a my jsme se moc radovali! V dalších zápasech jsme porazili nejprve ZŠ Vsetín a ZŠ Slavičín a poslední zápas měl rozhodnout o vítězi krajského kola. V tomto zápase jsme nakonec podlehli ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti a získali tak krásné stříbrné medaile a pohár za druhé místo. Medaile nám předali hráči prvoligového týmu FC Fastav Zlín.

Oběd pak na nás za odměnu čekal … kde jinde než v Mekáči….

Maxim Žiak, třída 5.A