Štafetový pohár 1.- 5. tříd ZŠ, Holešov 29. 4. 2024

Je tu opět jaro a s ním příprava na štafetový pohár.

Letos jsme vybírali nejrychlejší děvčata a chlapce z 2. - 5. tříd, kteří chtěli tak dvakrát týdně, někdy v době posledních vyuč.hodin, jindy po vyučování, běhat po oválu a znovu a znovu trénovat a pilovat předávání štafetového kolíku a výsledek svého snažení potom zúročit v Holešově mezi dalšími školami kroměřížského okresu. Mimochodem za způsob - techniku předávání štafet byly naše děti, stejně jako loni, významně pochváleny.

A jak tento štafetový pohár vypadá?

Družstvo tvoří 16 žáků jedné školy, 4 dívky z 1. – 3. třídy a 4 chlapci z 1. – 3. třídy, 4 dívky ze 4. – 5. třídy a 4 chlapci ze 4. – 5. třídy.

Běží se dvě štafety na 8 x 100 m (v kategorii 1.-3. roč. a pak 4.-5. roč.) a dvě ročníkově promíchané štafety na 8 x 200 m, z nichž se počítá ta rychlejší. Vítězí škola s nejkratším časem při součtu daných 3. štafet.

Pro děti jsou v pauze mezi štafetami připraveny doplňkové individuální soutěže ve skoku dalekém a hodu medicinbalem.

Okresního kola v Holešově se letos zúčastnilo 10 škol. Jako první startovaly štafety 4. – 5. tříd. My jsme byli vylosováni s číslem školy 8 do druhého rozběhu. S napětím jsme sledovali, jak se naší štafetě daří a musím říct, že se nám sledovalo moc hezky. Děti běžely krásně rychle, předávky byly skvělé a závod se pro nás celkově vyvíjel velmi dobře. Dále následovaly štafety 1. – 3. tříd a i tady jsme měli z průběhu závodu krásný pocit a velkou radost, protože do finální části závodního dopoledne, tedy do štafet 8 x 200 m jsme postupovali z průběžného 2. místa.

Smíšená štafeta B proběhla cílem opět jako druhá. Štafeta A doběhla s několika vteřinovým odstupem třetí, ale i tady běžely děti velmi dobře. Nyní jsme už mohli jen netrpělivě čekat, jak vše po součtu časů dopadne.

V celkovém pořadí škol okresního kola jsme si nakonec odváželi diplom a pohár za skvělé 3. místo a na krku krásné bronzové medaile.

Vraceli jsme se do Kroměříže šťastní a spokojení.

Příští rok nás čeká zase další trénování, ale za ten super pocit, že společně můžeme něco dokázat, to rozhodně stojí. A my jsme skvělá parta!

Tak ať se nám prima běhá :-)

P. uč. Martina Běhalová

Fotogalerie zde