Lyžařský kurz sportovních tříd I. B a II. B

Pondělí 6. března 2023 – 1. den


Dnešním dnem jsme zahájili lyžařský kurz 1. stupně naší školy. A ti první, kteří si nasadily lyže a vykročili či vyjeli vstříc bílým zlínským svahům (jsou dva – menší a větší), byli naši sportovci z první a druhé třídy.
Mezi dětmi máme jak úplné nelyžaře, tak i lyžaře mírně pokročilé. Rozdělili jsme si je do čtyř družstev. Dvě družstva, převážně prváčci, začínaly výuku na malém svahu. 
Další dvě družstva začala nejprve připomenutím si záludností lyžování. Co taková lyže na kluzkém sněhu umí? Ona klouže a dokonce do všech stran! Takže jsme si zopakovali a připomněli, jak se na lyžích chodí do kopce, jak se na svahu mohu postavit, aby mi lyže neujely, jak nás lyže podrží, jak se o ně můžeme opřít, jak se zvednout ze země i jak si lyže na svahu srovnat. A toto vše se nám potom na svahu náramně hodilo :-D
Tři hodiny lyžování uběhly jako voda a většině dětí se ze svahu vůbec nechtělo. Na co se ale po takovém sportovním výkonu těšily, to byl oběd. 
Pro dnešek tedy hotovo a už se těšíme na úterý…

P. uč. Martina Kopřivová

Celá fotogalerie zde
 

Fotogalerie