Třída I. B Jsme školáci ... začínáme ;-)

září - říjen 2021

Není to tak dávno, co naše třída ještě čekala na své žáčky.

A už tu jsou, malí sporťáci, krásně zabydlení. Je jich všude plno. Jsou vidět, jsou slyšet a jsou moc šikovní.

„Pěkné dobré ráno, děti.“

„Jé, zvoní na hodinu.“ Hledáme pastelky a budeme malovat. Učíme se správně držet tužku. „Už umím písmeno a také číslici. Já píšu!“ „Jupí! Zvoní na přestávku!“

„Můžu už svačit, paní učitelko?“

Konec přestávky, zvoní na hodinu. Nějak jsme si nestihli nachystat věci. „Ó jé, zlomila se mi pastelka.“ Hrajeme hry a při tom se učíme. „Bude zase početní král?“ „Budeme skládat písmenka?“ „Kdy bude tělocvik? A budeme moci běhat?“ Hodina končí.

Přestávky jsou super, jen jsou nějaké krátké.

„Co teď máme za hodinu, paní učitelko?“ „Co si máme nachystat“ „A můžu na záchod?“ „Maminka mi nenachystala věci.“ „Už mám v Notýsku dvanáct jedniček!“ „A já mám větší hvězdičku než ty!“ „A já jsem dostal i razítko!

To jsme my. Spousty otázek. Každý den něco nového. Stále toho však umíme víc a víc. Začátek vždy není jednoduchý, občas se něco nepovede, něco pokazí. O to větší radost potom máme, když se nám daří. A nám se skutečně daří. Protože se snažíme. No, někdy se snažíme snažit :-D
 

Martina Kopřivová