Štafetový pohár 1. - 5. tříd, krajské finále, Holešov, 12. 5. 2022

Je to krátce přes dva týdny, co jsme se s děvčaty a chlapci z 2. – 5. tříd zúčastnili okresního kola štafetového poháru a jako druzí z okresu si vysprintovali účast v krajském finále. Běželo se ve čtvrtek 12. května opět v Holešově.

Okres děvčatům a chlapcům vyšel, ale uvědomovali jsme si, že v kraji už budou jen ti nejlepší. Trénovalo se skoro každý den. Najednou tu byl čtvrtek a my jsme opět stáli na nádraží a vyhlíželi vlak.

V Holešově se nás na atletickém stadionu sešlo nakonec 9 škol. Ubytovali jsme se na lavičkách a postupně vstřebávali atmosféru.

Po slavnostním přivítání zahájili závody nejprve štafety 4. a 5. tříd na 8 x 100m. Běželi jsme hned v prvním rozběhu. Tuto štafetu, pro nás oranžovou podle dresu, rozbíhal Lukáš Vymětal a na dalších úsecích přebírali Hynek Židlík, Anna Rožnovjáková, Eliška Petříková, Aneta Hlaváčová, Klára Trnková, Ondra Židlík a do cíle ji skvěle dovedl Štěpán Židlík.

Po odběhnutí celé starší kategorie se na start do opět prvního rozběhu postavila naše mladší modrá štafeta. Za kategorii 1. – 3. tříd na 8 x 100 m nás reprezentovali štafetu rozbíhající Petr Novotný, jako nová posila týmu Matyáš Válek a dále Anastázie Župková, Anna Hrabicová, Šarlota Šustková, Julie Stejskalová, Franta Hanák a uzavíral Richard Dvořák.

Obě naše štafety běžely moc dobře a my jsme spolu s ostatními čekali na vyhlášení průběžného pořadí. S každou další jmenovanou školou, řazeno od posledního místa, vzrůstala nervozita, ale také radost, protože jméno naší školy stále nepadlo. Když jsme se neobjevili ani na třetím místě, byla naše radost obrovská. Bohužel na průběžně 1. Sportovní školu z UH jsme nestačili, ale 2. místo bylo krásné.

Po krátké pauze, ve které si děti mohly zazávodit ve skoku a hodu do dálky, následovaly smíšené štafety 8 x 200 m složené z mladší i starší kategorie.

Nejprve se ke startu připravily smíšené štafety B a po nich štafety A. V B štafetě se za naši školu postavil na svých 200 m nově Jiří Krejčí a v A štafetě se ukázala Tereza Bryšková. I tato část poháru našim žákům výborně vyšla.

Své průběžné postavení mezi školami obhájili a domů jsme si odváželi diplom a pohár za nádherné 2. místo z Krajského finále štafetového poháru.

Všem našim závodníkům děkujeme za energii a nadšení, s jakým se do tréninků i závodů vrhli a gratulujeme. Byli jste bezvadní!

Martina Kopřivová


Fotogalerie zde