Třída Montessori vaří

Montessori třída 4. D v letošním roce opět vaří. Vloni jsme si vaření zkoušeli, bylo to zábava a všechny první pokusy dopadly dobře. Vaření ovšem není jen recept, suroviny a práce. Naším cílem je začít od začátku. Rozdělili jsme se na tři šestičlenné skupiny, každá skupina si vymyslela, co bude vařit. Vybrali jsme si peníze, sepsali suroviny, které budeme potřebovat, a vyrazili jsme na nákup. Vybírali jsme nejen podle ceny, ale i podle kvality výrobků, aby naše budoucí jídlo bylo co nejlepší a také zdravé.

Jedna skupinka pekla dýňové a bramborové hranolky s domácím dipem, druhá skupinka smažila květákové placky a třetí skupinka upekla medový zákusek. Celé vaření dopadlo dobře a všichni jsme si na skvělém obědě velmi pochutnali. Na závěr jsme si uložili účtenku, spočítali jsme si, kolik nám zbylo peněz i surovin, a už se velmi těšíme na další skvělý námi uvařený oběd.

Fotogalerie