Ve škole máme nejlepšího sportovce města Kroměříž

Myslím, že se všichni shodneme, že „dobrých zpráv není nikdy dost“. A v dnešní zvláštní době to platí dvojnásob. Když mi na ředitelský mail přišla tato příjemná zpráva, měla jsem z ní opravdu velkou radost a chtěla bych se s vámi o ni podělit.

Náš žák třídy VII. B Jeremiáš Přikryl získal ocenění za nejlepšího Sportovce města Kroměříž za rok 2019, které bylo díky covidové pandemii uděleno opožděně. Byl vyhlášen také jako nejlepší jachtař Lodních Sportů Kroměříž.

Jeremiáše jsme se zeptali na podrobnosti jeho dosavadního sportovního působení a tady je výsledek.

Medailon našeho úspěšného sportovce

Jméno a příjmení: Jeremiáš Přikryl
Škola: ZŠ Oskol Kroměříž – sportovní třída
Sport: Okruhový jachting
Disciplína: Optimist
Kategorie: U16

Dosavadní úspěchy:
Mistr ČR v kategorii Optimist U13
Vítěz série českého poháru v kategorii Optimist U13
10. Místo Choco cup Balaton
Sportovec roku města Kroměříž 2019
Nejlepší jachtař roku 2019 a 2020

Plánované akce:
Mistrovství světa Optimist 2021 Garda (ITA)

O mně:
Okolo jachtingu se pohybuji od narození, protože jsem se svým starším bratrem cestoval po závodech a soustředěních na Optimistu a Laseru. Tady jsem také v pěti letech začal se svým tátou zkoušet první kroky na Optimistu. Svůj první závod jsem odjel v devíti letech. Od roku 2018 jsem začal závodit na větších závodech a v zahraničí. Od roku 2019 jsem členem reprezentačního družstva. Jsem přátelský, občas paličatý a zarputilý.

Paličatý a zarputilý být skutečně musí, protože jinak by se nemohl v tak těžkém a fyzicky náročném sportu prosadit.

My mu za celou školu přejeme hodně úspěchů a jsme rádi, že patří k nám. Je nejen úspěšným sportovcem, ale také výborným žákem a může být všem ostatním příkladem.

Na fotografie našeho sportovce se můžete podívat zde.