Oskol je nejlepší

Poprvé před šesti lety vybojovali žáci ZŠ Oskol vítězství v republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Toto vynikající umístění si od té doby ani jednou nenechali vzít i přesto, že se týmy v jednotlivých letech generačně obměňovaly.

V letošního republikovém finále, kterého se zúčastnilo 39 škol z celé republiky, Oskol reprezentovali Nikola Macková, Tereza Tunová, Sofie Raiskupová, Nikola Bazsová, Tomáš Macek, Vít Vymazal, Marek Švajda a Vojtěch Netopil. V soutěži jednotlivců se do celostátního kola nominovali také Adéla Buková, Miroslav Holinka a Samuel Niesner.

V letošním ročníku nasbírala ZŠ Oskol 47 071 bodů v devíti povinných disciplínách - sprint 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby, švihadlo, trojskok z místa, kliky, lehy-sedy, hod míčkem. Do celkového výsledku družstva se započítává i desátá disciplína, v rámci které mohou sportovci volit mezi během na 1000 m, driblingem nebo plaváním. Naši reprezentanti pojali závod systémem start-cíla disciplínu po disciplíně zvyšovali náskok. Svého největšího soupeře na druhém místě ZŠ z Moravské Třebové tentokrát porazili naprosto přesvědčivě o 3 377 bodů.

Kromě absolutního vítězství dosáhli žáci z Oskolu řady individuálních úspěchů. Každý sportovec nominovaný na republikové finále sbírá body v individuálním hodnocení ve své věkové kategorii. Mezi chlapci byli za naši školu nejúspěšnější Vit Vymazal (1. místo) a Tomáš Macek (4. místo), mezi děvčaty pak Adéla Buková (2. místo) a nejmladší účastnice naší výpravy Nikola Macková (2. místo).

Oskolskou „královskou disciplínou“ jsou lehy-sedy, kdy je sledován počet správně provedených cviků za 2 minuty. V této disciplíně má škola absolutní vítěze ze všech účastníků letošního ročníku. Jsou to žáci Vít Vymazal (1. místo), Tomáš Macek (2. místo) a Adéla Buková (1. místo).

Bylo by jistě namístě zamyslet se, v čem spočívá kouzlo úspěchu mladých sportovců z Oskola. Za jejich výsledky jsou schovány nejen hodiny dřiny a tréninku, všeobecné sportovní přípravy a zlepšování výkonnosti, ale také velká touha zvítězit vycházející z dlouhodobé sportovní tradice školy. K nadstandartním výkonům je ale vždy potřeba připravit nadstandartní podmínky a v tomto případě nejde o žádné materiální vybavení, ale o dlouhodobou odborně vedenou přípravu ze strany učitelů Vítězslava Tesaříka, Marty Bajerové a Jiřího Moreva.

Výsledková listina Republikového finále OVOV 2020

http://rf.ovov.cz/CIS/VysledkyDruzstev.aspx?kategorie=druzstva

Článek na stránkách města Kroměříže

https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/atleti-ze-zs-oskol-jsou-nejlepsi-v-republice/