Zdravé zuby

Již od samotného zahájení jednoho z nejdéle realizovaných preventivních programů „Zdravé zuby“ se ZŠ Oskol každoročně zapojuje do jeho aktivit. Jak sám název naznačuje, jedná se o výukový program péče o chrup určený pro prevenci zubního kazu u dětí, díky němuž má škola možnost systematicky a dlouhodobě působit na postoje dětí k zubnímu zdraví. Žáci se dozví, jak mohou své zuby před vznikem kazu chránit. Realizace projektuje je odlišná svým obsahem a přizpůsobená věku žáků v jednotlivých ročnících. Pro žáky prvního stupně jsou připraveny pracovní listy, omalovánky, soutěže, hry, kvizy apod., které interaktivním způsobem přiblíží dětem problematiku péče o chrup. Školu navštěvují také studenti stomatologie a připravují pro jednotlivé třídy motivační programy se zajímavými pomůckami. Díky projektu naši žáci vědí, že zdravý úsměv je nejlepší vizitkou péče nejen o zubní zdraví, ale o zdraví člověka vůbec.