Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol

Cílem projektu ,,Ovoce a zelenina do škol“ je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. 

Cílem projektu ,,Mléko do škol“ je snížení deficitu vápníku u dětské populace, zlepšení stravovacích návyků dětí, výchova budoucích spotřebitelů a zajištění odbytu mléka              pro zemědělce.

Jedná se o školní projekty financované Evropskou unií, do kterých se zapojují žáci základních škol všech ročníků.

Mezi doporučené produkty „Ovoce a zelenina do škol“ jsou zahrnuty: jablka, hrušky, broskve, nektarinky, hroznové víno, meruňky, jahody, švestky, rajčata, mrkve, ředkvičky, papriky, kedlubny, pomeranče, mandarinky, banány, okurky, třešně, meloun, ovocné a zeleninové 100% šťávy a ovocné protlaky. 

Mezi doporučené produkty pro ,,Mléko do škol“ jsou zajrnuty: trvanlivé mléko se šroubovatelným uzávěrem, Bio jogurt bílý z Valašska, čerstvý sýr, žervé a plátkový sýr.                

V těchto projektech spolupracujeme s firmou Ovocentrum V+V s. r. o. Valašské Meziříčí. 

Všichni žáci dostanou dvakrát za měsíc zdarma dodávku ovocných a mléčných produktů.