HUDBA 2 (ŠD, 1. oddělení)

Během tohoto školního roku jsme muzicírovali opravdu hodně. Naučili jsme se tyto písničky: Hadovky smrduté od Sváti Karáska, Kawasaki a delfín od Kašpárka v rohlíku, Matko Země z filmu Cesta z města, Anděla a Bratříčku, zavírej vrátka od Karla Kryla, Náměšť od Jaromíra Hutky a Indiánskou ukolébavku. Pokoušeli jsme se pobrukovat písničku Jonatán od Hop Trop. Dokonce jsme zpívali  Innarta anaanaga v grónštině! Písničky z večerníčků Žofka a Mach a Šebestová pro relax, dále Saxana a Létající Čestmír

Nejvíce energie jsme ale vložili do hry na ukulele. Vytvořili jsme malou ukulelovou školičku. Třináct dětí na konci školního roku umí zahrát jednoduchou písničku. Několik dětí dostalo ukulele jako vánoční nebo narozeninový dárek od svých rodičů, a tak doufám, že budou nadále na ukulele hrát. Čtyři děvčata zvládla již i složitější střídání akordů, takže budou moci hrát čím dál více písniček.

Ani tento rok nám nechyběla djembe a jiné perkuse. I na kalimbu se zadařilo zahrát narozeninovou písničku Happy Birthday. 

Další děti, které navštěvují ZUŠ, nám předvedly, jak hrají na flétnu nebo kytaru. 

Na konci roku jsem ještě pro děti složila písničku Modlitba Jana Milíče z Kroměříže, a tak jsme se naučili i první sloky písničky zaměřené na přírodu, zbytek písně poukazující na sociální cítění Jana Milíče a na jeho životní hodnoty, jsem dětem zazpívala na rozloučenou. 

Myslím, že se málokdy zadaří, aby se sešla taková početná skupina dětí, se kteoru se dá takovým způsobem rozvíjet v hudbě a jsem za tuto zkušenost vděčná. 

1. oddělení ŠD
Simona Magdálková 

Fotogalerie zde