Přebor 1. stupně ZŠ Oskol v rapid šachu 19. června 2024

19. června 2024 se konal na ZŠ Oskol přebor 1. stupně v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo 28 chlapců a 3 děvčata 1. stupně. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, s tempem 15 minut na partii a s přídavkem 5 vteřin na každý tah. Děvčata a chlapci hráli společně v jedné skupině.

Absolutním vítězem turnaje se stal podle očekávání Šimon Drábek, který získal 6 bodů ze sedmi partií, na 2. místě se umístil Honza Brtník, ziskem 5,5 bodu ze sedmi partií a 3. místo mezi chlapci obsadil Petr Novotný, který také uhrál 5,5 bodu.

Nejlepší hráčkou turnaje a vítězkou v kategorii dívek se stala také podle očekávání Šárka Kyjovská, která uhrála 4,5 bodu ze sedmi partií a v absolutním pořadí se umístila na velmi pěkném 7. místě. 2. místo si uhrála Liliána Kavečková, která získala 3 body a na 3. místě skončila Taťána Matušková, ziskem 2,5 bodů ze sedmi partií.

Nejlepší 3 chlapci a nejlepší 3 děvčata byli po turnaji odměněni medailemi, diplomy a drobnou sladkou odměnou. Ceny nejlepším šachistům předávala ředitelka školy Mgr. Hana Ginterová. V průběhu celého turnaje se všichni šachisté chovali ukázněně, nevyskytly se žádné problémy. Vysoký počet účastníků turnaje svědčí o tom, že o královskou šachovou hru je mezi chlapci a děvčaty nebývalý zájem. Chtěl bych poděkovat za přípravu turnaje paní ředitelce školy, paní Mgr. Haně Ginterové, při turnaji dále pomáhali Mgr. Pavel Netušil, asistentka pedagoga paní Tereza Heinzová a o fotografickou dokumentaci turnaje se vzorně starala paní asistentka pedagoga Marcela Odstrčilová. Výsledky turnaje ukázaly, že i v další sezóně mají šachisté ZŠ Oskol šanci umístit se v Okresním kole Přeboru škol v šachu na stupních vítězů.

Štefek Jan, rozhodčí turnaje

Fotogalerie zde