MATKO ZEMĚ (ŠD, část třetí)

"To nejkrásnější, co můžeme zažít, je tajemství.

Je to základní pocit, který stojí u kolébky umění a vědy. Kdo ho nezná a kdo se už neumí divit, kdo už neumí žasnout, ten je jako mrtvý."

Albert Einstein 

Matko Země, děkuji ti za krásný čas, který jsem mohla s dětmi prožívat po celý školní rok ve tvé náručí. 

DEN ZÁCHRANY ŽAB

V dubnu jsme slavili Den záchrany žab, četli jsme si žabí příběhy a hodně jsme si vyprávěli všechno možné o žábách. 

ROK MOTÝLŮ

Rok 2024 je vyhlášený ČSOP jako Rok motýlů. Tato nádherná stvoření nás provázela a inspirovala. S motýly jsme si spojovali nejedno téma našeho bádání. 

DRUŽINA VENKU

Venku jsme se snažili být co nejvíce. Venku jsme zpívali, hráli na bubínky i ukulele, venku jsme malovali na kamínky nebo šmirglovali klacíky. Venku jsme si dělali pikniky. Venku jsme jen tak byli a možná i snili, a to shledávám tím největším úspěchem i zážitkem. Je důležité umět se uvolnit venku a snažit se vnímat okolní svět a nechat se jen tak unášet, možná trochu i nudou, která napomůže vzniknout novým nápadům a podpoří kreativitu a realizaci dětí. A to se nejednou stalo. Děti začaly vnímat drobnosti, kterých si dříve nevšímaly. Pomalu se učily pozastavit nad lezoucím pavoučkem, žížalou, housenkou, broukem či stonožkou, nadšeně mě přivolávaly, abych se také podívala. A to je nejvíc. 

1. oddělení ŠD 

Simona Magdálková 

Fotogalerie zde