ŠD navštívila letiště

Ve čtvrtek 23.5. se vydaly děti s paní vychovatelkou z 5. oddělení ŠD na exkurzi letiště. Po příchodu nás mile přivítal pan Ligurský, který nás přivedl do areálu letiště. Zrovna jsme měli to štěstí, že se připravovalo k odletu malé sportovní letadlo a náš zrak se upíral k nebesům, kam se pomalu letadlo vznášelo. Dozvěděli jsme se, že letiště vzniklo v roce 1936 z bývalého vojenského cvičiště. V hangáru jsme měli možnost si prohlédnout letadla, která patří klubu a i ta, která jsou soukromá. A tak jsme zde viděli větroně, letadla, která jsou poháněná motorem a akrobatická letadla. Ke každému letadlu nám byly sděleny podrobné informace.

Poté jsme se všichni přesunuli na trávnatou plochu, kde stálo staré letadlo ,, Andula“ a měli jsme možnost se nakouknout dovnitř a prohlédnout si vybavení. Děti měly spoustu dotazů, zvláště chlapci, které hlavně zajímalo, v kolika letech by mohli pilotovat letadlo a až vyrostou, co je potřeba proto udělat. V samotném závěru jsme poděkovali za příjemně prožité odpoledne a pana Ligurského jsme obdarovali obrázky letadel, které jsme si připravili v rámci zájmové činnosti ve školní družině.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde