Zážitkový program ve ŠD – Bezpečný pes

Žáky školní družiny v pondělí 22.4. navštívili lektoři paní Kateřina a pan Ctirad.

Přivezli nám ukázat psí slečnu Džínu a pejska Gucciho.

V úvodní části nás paní Kateřina seznámila s řečí psího těla a jeho mimikou. Upozornila nás nač si máme dát u pejsků pozor a jak rozpoznáme psí varovné signály.

V praktické části jsme si osvojili techniku (klubíčko), které nám pomůže v případě napadení pejskem ochránit důležité části těla. Dále jsme se naučili tzv. sochu při kontaktu s cizím pejskem, který běhá po parku. Na závěr jsme se dozvěděli pravidla, která se dodržují v případě, když si chceme pohladit cizího pejska na vodítku, který jde v doprovodu svého páníčka.

A pak přišlo to, nač jsme se tolik těšili. Podle osvojených pravidel a pod dohledem lektorů jsme se mohli podle vlastního zvážení seznámit s Džínou a Guccim, které jsme si mohli pohladit. Bylo to příjemně prožité odpoledne, ze kterého si děti odnesly spousty nových vědomostí.

Dáša Majdová, vychovatelka