I. B - Příprava na "Školu v přírodě"

A je to tady!
Zahájili jsme s dětmi přípravu na naši první "Školu v přírodě".
Na týden strávený v krásném prostředí Velkých Karlovic se všichni moc těšíme. Však také přípravy jsou v plném proudu. Máme promyšleno a vymyšleno, s kým kdo asi bude na pokoji, založili jsme si sešit na ŠVP a vlastnoručně jsme si každý vyzdobili studenou batikou své originální tričko.

Do sešitů na ŠVP si budeme postupně lepit a kreslit obrázky z pohádek - klasických večerníčků, abychom nezapomněli jejich hlavní postavy, neboť nás budou v Karlovicích provázet soutěžemi. Pohádky si také čteme a pouštíme. Budeme je totiž potřebovat poznat i podle jejich typického hudebního doprovodu. Prvním večerníčkem byli Králíci z klobouku.

Dalším naším počinem bylo batikovaní triček. Všechny děti ho zvládly na jedničku a hlavně úplně samy. Na rozložené ubrusy si položily speciálně navlhčené tričko, smotaly ho do "šnečka - spirály", stáhly gumičkami a potom už podle vlastní fantazie zapoustěly do smotaných triček pomerančovou, červenou a modrou barvu. Tričko daly do sáčku a pevně uzlíkem utáhly.

O vysprchování barev, vymáchání a vyprání už se postarala paní učitelka. No a jak trička dopadla a jak nám to v nich krásně sluší, se můžete podívat ve fotogalerii.

P. uč. Martina Běhalová