Návštěva Muzea Kroměřížska

Svátky jara už se nám kvapem blíží a proto jsme nic neponechali náhodě a už před časem jsme si objednali termín návštěvy v Muzeu Kroměřížska, kde každoročně probíhá velikonoční program pro děti. Našich šedesát minut začalo úvodním povídáním o jaru. Děti třídily a lepily obrázky s ukázkami jak se na jaře mění příroda, co se děje v zahradě, jaká jídla v tomto ročním období jíme a volně jsme přešli k tomu, co na jaře slavíme. Děti se zajímavým způsobem dozvěděly o zvycích a zajímavostech, které provází velikonoční týden, den po dni, od modrého pondělí, až po to velikonoční. Na závěr proběhlo tvoření, jehož výsledek si na špejli děti odnesly domů, kde si můžou tímto kuřátkem, nebo malovaným vajíčkem ozdobit květináč třeba s jarním zeleným osením.

Marcela Odstrčilíková

Fotogalerie zde