Velikonoční jarmark

Všichni se těšíme na jaro, na sluníčko a na velikonoční svátky.

S nimi je spojený náš tradiční velikonoční jarmark, který pořádáme pro rodiče, žáky a návštěvníky.

V úterý 19. 3. jsme se dočkali. Na chodbě před šatnami se objevily stoly jednotlivých tříd se spoustou výrobků žáků 1. stupně, školní družiny a 2. stupně. Výrobky si vyráběli společně v pracovních činnostech, ve výtvarné výchově, odpoledne ve družině nebo v kroužcích, také pomáhali paní učitelky a své dárky přinesli i někteří rodiče. Všichni si přišli koupit tyto výrobky, které pak najdou místo v oknech, v pokojích, na dveřích, na zahrádce nebo ozdobí sváteční stůl v domácnostech. Bylo určitě z čeho vybírat a tak se nakupovalo ve velkém.

Nabízeli se zajíčci, kuřátka, slepičky, zápichy do květináčů, věnečky látkové, z proutí, slaměné, přáníčka, velikonoční košíčky a tašky, ozdobené větvičky, stojánky na vajíčka, záložky, keramika, papírové kytičky, zelené osení, pro mlsné jazýčky dobré perníčky, linecká vajíčka, muffiny a nechyběly samozřejmě kraslice a malovaná vajíčka - symbol jara.

Každá třída si prodávala sama své výrobky, a proto se snažili nabídnout a prodat všechno, aby za utržené peníze si mohli do třídy zakoupit co potřebují nebo si připlatit na nějakou třídní akci.

Také ve třídách jsme měli jarní výzdobu s kraslicemi a zasazeným osením, abychom byli na svátky dobře připraveni a naladěni.

Všem žákům a učitelům přejeme příjemné prožití svátků Velikonočních, hodně zdraví, klidu a jarní pohody.

Alena Machalová

Fotogalerie zde