Zdravé zuby a zdravá výživa

Ve středu 13.března proběhl v některých třídách na 1. stupni projektový den Zdravé zuby – zdravá výživa. Zapojily se 1. třídy, 2. třídy a další podle probíraného učiva v Přírodovědě nebo Prvouky.

Ve třídách probíhalo vyučování zaměřené na toto téma spojené s různými formami práce v hodinách Českého jazyka, Matematiky, Přírodovědy a hlavně ve Výtvarné výchově. Nejmenší žáci si vyprávěli o správném čištění, o mléčném chrupu, prakticky si čistili zuby a shlédli příběh Hurvínka bolí zuby. Starší žáci malovali obrázky úsměvů plných krásných bílých zubů nebo svůj kouzelný zoubek, v dalších třídách vyhledávali na internetu odborné články a v encyklopediích zajímavé informace o prevenci zubních kazů u nás a ve světě, některé třídy zase třídili přinesené potraviny na zdravé a nezdravé, sestavovali zajímavé recepty na výrobu zdravých jídel, vyráběli vlastní plakáty zaměřené na péči o zuby nebo vytvářeli potravinové pyramidy. Nakonec si vyplnili všichni připravené pracovní listy a dotazníky. Žáci 1. ročníků také dostali taštičku se zubním kartáčkem, pastou, sáčkem a samolepkou od sponzora DM drogerie.

Celé dopoledne věnované zdravé stravě a péči o zuby bylo zajímavé a přínosné. Věříme, že jsme dětem ukázali nutnost péče o zuby a vzbudili jejich zájem o zdravé stravování.

Machalová Alena