V recitační soutěži v Domě kultury jsme uspěli

Ve středu 13. března se konalo oblastní kolo přehlídky v uměleckém přednesu Dětská scéna 2024 v Domě kultury. 

Tato přehlídka prostřednictvím tvořivé práce na interpretaci básní či prózy a přípravy veřejného vystoupení rozvíjí v dětech schopnost porozumění textu a ovládání mateřského jazyka, přispívá ke kultivaci mluveného slova a rozvoji mluvních a komunikačních dovedností. Zároveň děti motivuje k aktivnímu poznávání české literatury a získávání vztahu k ní.

Za naši školu se zúčastnilo přehlídky 6 žáků z 1. stupně, kterým patří naše velké poděkování za výbornou reprezentaci školy. Celkem bylo na soutěži přes 53 dětí z 1. stupně a naši byli všichni skvělí.

Jak to dopadlo? Julinka Janošková z 1. A dostala paměťní list v nepostupové kategorii, 

Jindra Dušek z 2. C získal 2. místo a Kateryna Korenevska z 2. A 3. místo ve své kategorii. Petr Novotný z 5. B obsadil 3. místo a nejúspěšnější byla Anička Pevná z 5. A, která soutěž vyhrála a postoupila tak do krajského kola. 

Všem moc gratulujeme.

 

Machalová Alena