Naši žáci mají rádi básničky

Každý rok na jaře vyhlašujeme na škole školní kolo recitační soutěže pro žáky 1. stupně, abychom ocenili ty nejlepší a vybrali ty žáky, kteří nás budou reprezentovat v oblastní soutěži s novým názvem „Dětská scéna 2024“.

Na soutěž se žáci připravují s paní učitelkami vždy velmi pečlivě. Nejdůležitější je výběr vhodné a zajímavé básničky jak pro nejmenší prvňáčky, tak i pro ty nejstarší páťáky. Potom je nutné text dobře zvládnout pamětně a nakonec procvičovat a pilovat přednes, který zabere hodně času.

Letos přišlo soutěžit 46 dětí z 1. - 5. třídy a paní učitelky v porotě měly hodně těžký úkol při vybírání těch nejlepších z jednotlivých ročníků.

Vyhodnotili jsme z každé kategorie 3 nejlepší recitátory, které jsme odměnili diplomem, drobnými cenami a pěknou knížkou. Malou sladkost dostali všichni ostatní soutěžící za dobrou příprava a odvahu reprezentovat svou třídu. Do oblastního kola, které se bude konat 13.3. v Domě kultury, jsme vybrali 6 soutěžících a přejeme jim hodně úspěchů.

Machalová Alena