Projektové odpoledne – 6. 1. Tři králové

Páteční odpoledne se neslo v 5. oddělení školní družiny v duchu Tří králů.

S žáky jsme si oživili příběh narození Ježíška v Betlému a zjevení zářivé hvězdy na nebi, kterou uviděli i tři králové. Poté si žáci poslechli příběh o jejich cestě

za Ježíškem, kterému nesli vzácné dary. Aby jim byl příběh co nejvíce přiblížen a pochopen, tak jsme společně shlédli pohádku ,,Chaloupku na vršku: Jak to bylo na Tři krále“. Následně jsme se věnovali významu jmen K+M+B a vysvětlení pojmu darů pro Ježíška, co je zlato, kadidlo a myrha a k čemu byly určeny.

V další části projektového odpoledne jsme se věnovali tvořivé části. Podle šablony si žáci obkreslili korunku, kterou si vystřihli a dle své fantazie si na ni dokreslili tři krále a následně konce korunky k sobě slepili. Během tvoření jsme několikrát poslouchali koledu ,,My králové“, kterou si žáci během tvoření pobrukovali.

V závěrečné části proběhla pohybová hra v tělocvičně, kde si žáci po vysvětlení a ukázce snažili zdolat překážkovou dráhu ,,Cesta za Ježíškem“. Zkusili si překonat překážky podobně jako tři králové, když přinášeli Ježíškovi dary. Kruhy představovaly kameny v potoce, lavička sloužila jako lávka přes řeku, kterou museli bezpečně přejít a po žebřinách vystoupit nahoru jako překonávání velké hory.

Všem se překážky zdárně podařily zdolat.

Dnešní projektové odpoledne považuji za vydařené, žáky zaujalo, byli zvídaví a odnesli si z něj nové znalosti a dovednosti.

Dáša Majdová, vychovatelka