SEVERKA - JAKUTSKÁ LAJKA

"Víte, co v Grónsku nemají?" ptá se paní Katka Rozehnalová dětí z 1. oddělení ŠD.

"Úrodnou půdu!" odpoví někdo, vyučen pohádkou O víle Půděnce a skřítkovi Půdníčkovi. Dobře si to pamatují.

Paní Katka však hovoří o pyrotechnice. V Grónsku nedělají žádné ohňostroje, protože mají ke zvířatům úctu. Tak je to správné.

Severka, která za námi opět po roce s paní Katkou přichází, není sice vyloženě grónský pes, ale určitě je to pes severní, pocházející z Jakutska. Tento pes vydrží zimu až mínus 70° Celsia. Brrr!!! Dokáže prý ulovit i medvěda. Je to také pes tažný, a proto paní Katka začne Severku v zimě cvičit s malými sáňkami.

Severka je prostě naše kamarádka. Ona miluje děti a my milujeme ji. Stačí dát k jejímu čumáčku nos a dá vám sladkou pusu. To jsme si vyzkoušeli. Děti měly možnost si ji opět povodit na vodítku a trávit s ní čas dokonce i bez vodítka. Bylo to báječné! Děkujeme, Severko!

Mgr. Simona Magdálková, MPP