Okresní kolo přeboru školních družstev v šachu

V pondělí 11. 12. 2023 se konal přebor škol okresu Kroměříž v šachu. 
Šachisté naší školy se stali vítězi Okresního kola přeboru školních družstev v šachu v kategorii 1. – 5. tříd. Je to mimořádně pěkný výsledek, kterým se naši šachisté opět nominovali na Krajské kolo přeboru školních družstev v šachu v této kategorii.

Naši školu reprezentovali Šimon Drábek, Honza Brtník, Petr Novotný, Šárka Kyjovská a Arnošt Buček. Na 2. místě se umístila ZŠ Zámoraví a na 3. místě ZŠ Zborovice. Jen tak pro zajímavost Šimon Drábek uhrál 5 bodů z 6 partií, Honza Brtník taktéž 5 bodů ze šesti partií a Petr Novotný uhrál 5,5 bodu ze šesti partií. Na 4. šachovnici hráli za naši školu Šárka Kyjovská, která vyhrála všechny 4 partie, a také Arnošt Buček vyhrál obě partie, které hrál. Vítězové tohoto turnaje se odnesli zlaté medaile, diplom a drobné věcné ceny.

Na Okresním kole přeboru školních družstev v šachu, hráli i šachisté 2. stupně, tedy chlapci a děvčata z 6. – 9. třídy. Naše družstvo se umístilo v konkurenci deseti družstev na velmi pěkném 6. místě a to je velmi pěkný výsledek. Toto družstvo reprezentovali Pavlína Škrabolová, Jirka Coufal, František Kujal, Jakub Kadlík a Veronika Sukovitá. Nejvíce se dařilo na 1. šachovnici kapitánce družstva Pavlínce Škrabolové, která uhrála 4 body z 9 partií. František Kujal uhrál 3,5 bodu z devíti partií, Jirka Coufal 3 body z devíti partií. Velmi pěkně hrál i Jakub Kadlík, který získal 2 body ze čtyř partií.

Všem chlapcům a děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a družstvu 1. stupně blahopřejeme k postupu do Krajského kola přeboru školních družstev v šachu, které se bude hrát na jaře příštího roku.

Jan Štefek

Všem dětem moc gratulujeme k úspěchu! 

Fotogalerie zde