Suverénní Petrova obhajoba vítězství v soutěži „Mladý elektronik“

V úterý 28.11. se konal na COPTu další ročník okresní soutěže „Mladý elektronik“. Letos naši školu reprezentovali dva žáci. Loňského vítěze Petra Dvořáka z 9.A doplnil Jan Židlík z 9.B a oba dva si počínali vskutku výborně. Petr potvrdil roli favorita a famózním ziskem 99 bodů ze sta možných obhájil loňské vítězství, když jediný bod ztratil spíše nepozorností v příkladu na převody jednotek. Ve dvou dalších částech soutěže, a to poznávačce elektrotechnických součástek a praktické části zapojování předepsaného obvodu už byl bezchybný. Druhý náš zástupce podal také vynikající výkon, obsadil konečnou 6. příčku a stejně jako Petr získal hodnotné věcné ceny věnované sponzory soutěže. Přeji oběma hodně úspěchů v této oblasti, oba dva v ní zřejmě budou pokračovat ve svých studiích.

Tesařík Vítězslav

Fotogalerie