Edukační program – Pochop přírodu – liška Coco

Ve středu 29.11. všechna oddělení školní družiny uvítala v tělocvičně školy vzácnou návštěvu. Byla jí liška Coco a její majitel, pan Bc. Radomil Holík. Ten si pro nás připravil zajímavé povídání o přírodě a chování v ní, o liškách a úloze lišek jako predátorů.

Děti měly možnost prozkoumat a srovnat rozdíly mezi kožešinami jezevce a lišky. Z příběhu pana Holíka, se děti dozvěděly, jak malou lištičku Coco našel v noře. Ta byla malinká a neuměla se ještě o sebe postarat, tak si ji vzal k sobě domů a stará se o ni již čtvrtým rokem. Povídání bylo velmi zajímavé a poutavé, ale děti se už nemohly dočkat až uvidí lišku. Konečně se dočkaly! Liška byla ale velmi plachá, vzala si pamlsek od majitele a uvelebila se za chráničkou topení a odtud nás pozorovala. Občas si vylezla pro pamlsek, ale více se k nám nepřiblížila. 

Dnešní odpoledne bylo příjemné, děti získaly spoustu nových informací jak o přírodě, tak i o životě lišky jak v přírodě, tak i v zajetí.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde