ŠD - 5. oddělení – Projektové odpoledne – 11. 11. svatý Martin

Činnosti k svátkům a tradicím

V pondělí 6.11. jsme si v rámci projektového odpoledne s předstihem povídali o blížícím se svátku o svatém Martinovi.

Seznámili jsme se s legendou, přiblížili jsme si tradice, symboly tohoto svátku. Vysvětlili jsme si, co je to pranostika a některé, které jsou známé, jsme si připomněli.

Legenda o svatém Martinovi se skvěle hodila k dramatizaci, sice kůň nebyl bílý, ale scénka byla zcela v režii žáků, kterým se povedlo zachytit podstatu děje.

K zopakování tohoto svátku, jsme ještě využili svatomartinské pracovní listy, kdy jsme společně na různé otázky hledali správnou odpověď.

V rámci pracovní výchovy si žáci vystřihli připraveného papírového koně a použili různě barevné vlny a podle své fantazie vytvořili koníkovi hřívu.

V samotném závěru dnešního projektového odpoledne jsme si všichni zahráli sluchovou hru v místnosti – Husičko, kejhej.

Tak nám to dnešní odpoledne nějak rychle uběhlo a žáci si z něj kromě koníka odnesli i spoustu nových vědomostí.

Dáša Majdová, vychovatelka