ŠD – 5.oddělení - Projektové odpoledne – Činnosti k svátkům a tradicím

28.říjen – Den české státnosti

Ve středu 25.10. jsme se ve školní družině věnovali povídání o 28. říjnu, abychom věděli, proč je zrovna tento den státním svátkem.

Paní vychovatelka se snažila žákům přiblížit tuto událost četbou příběhu od Josefa Čapka ,,O pejskovi a kočičce jak slavili 28. říjen“. Povídali jsme si a ukázali si jak který státní symbol České republiky vypadá a kdy se používá. Více času jsme věnovali naší vlajce a barvám, snažili jsme se zapamatovat, co která barva symbolizuje.

V další praktické části se žáci snažili ve skupinkách poskládat puzzle – malý státní znak, žáci z 2. třídy to měli těžší oproti prvňáčkům, museli skládat více dílků a dalo jim to pořádně zabrat, aby úkol splnili.

Další pracovní list, který na nás čekal byl spíše o rychlosti, žáci pomáhali najít myšce cestu k lípě, další list byl zaměřen na postřeh, žáci hledali obrázky naší vlajky, které mají správné barvy a poslední úkol byl najít pět rozdílů mezi dvěma obrázky (ilustrace z pohádky Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen).

Abychom si z dnešního odpoledne ze ŠD odnesli něco k oslavě státního svátku domů, pustili jsme se

do výroby zápichu státní vlajky. Žáci pracovali s nadšením a radostí a já věřím, že si z  dnešního odpoledne odnesli spousty nových vědomostí.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde