Návštěva psího útulku Čápka

ŠD, Projekt Činnosti k svátkům a tradicím 

4. 10. slaví všechna zvířátka na celém světě svůj svátek a to Světový den zvířat. 

Společně s žáky jsme se domluvili, že by bylo od nás moc hezké, přinést pejskům na Čápku nějakou tu dobrotu, aby si ten svůj svátek také oslavili. Na návštěvu jsme se svědomitě připravovali. Paní, která se o pejsky stará, jsme vymysleli, že ji určitě potěší, když jí nakreslíme nebo vymalujeme obrázky s pejsky. Moc jsme se snažili, aby byli co nejhezčí , prostě jsme ji chtěli potěšit a udělat radost zároveň. 

11.10. jsme se společně s naší paní vychovatelkou vypravili za psími miláčky. Celou cestu jsme přemýšleli, zda tam bude k vidění i nějaký malý pejsek, který by se nám trochu asi více líbil.

A že jsme se těšili, dokazuje i to, že se akce zúčastnilo 27 žáků, kteří ve svých batůžcích nesli pro oslavence spoustu pamlsků a dobrot. Paní ošetřovatelka se nám po příchodu snažila předat co nejvíce informací, co se s pejsky děje, když se zaběhnou a potulují se. Mohli jsme si prohlédnout odchytové auto, kde se pejsci převáží, koupelnu, místnost, kde je pan doktor vyšetřuje. Prošli jsme se celým areálem Čápky, prohlédli si kotce, kde pobývají pejsci. Některým se naše přítomnost nelíbila a hodně na nás štěkali, ostatní zase projevovali radost a vrtěli ocasem a pobíhali ve svých domečcích.

V samotném závěru návštěvy jsme paní ošetřovatelce předali naše obrázky, byla moc ráda a sdělila nám, že si je vystaví na nástěnku.

A my se všichni na Čápku vrátíme v měsíci červnu, kdy si pejsky půjčíme a půjdeme na procházku kolem Bagráku.

Již nyní se žáci těší a přejí si, aby zde byl nějaký malý pejsek, kterého si vysnili.

Dnešní odpoledne bylo pro žáky naučné, dozvěděli se spoustu informací i takové jako je registrace a čipování pejsků.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde