MACOURKOVINY V PODZÁMCE aneb běhání po čtyřech (1. odd. ŠD, projekt Osobnosti Kroměříže)

Miloš Macourek se narodil v Kroměříži na Malém vale č.1540. Byl to mrňavý byt jeho babičky, který měl jednu předsíň, jednu místnost a jednu komoru. Se svou babičkou chodil často do Podzámecké zahrady. 

Říkal, že Podzámecká zahrada není opravdový svět, ale kouzelný svět. Je to uměle vytvořené prostředí, ale je fantastické. Je to místo plné fantazie. 

I my se snažíme tento školní rok otevřít různým sněním a pohádkovým dějům. Prožíváme "macourkoviny", což můžou být někdy pěkné šílenosti, jako v pohádkách, ke kterým psal tento kroměřížský rodák své jedinečné scénáře. Třeba když šly z Malého valu tři babičky a vedly tři malé Milošky za ruku do Podzámky! My s tím nemáme žádný problém! Vymysleli a odehráli jsme si to sami. 

První kniha, se kterou se seznamujeme, je Žofka. A tak koukáme na zvířátka v Podzámce zavřená v klecích, i na ta volně pobíhající a poletující. Děti se stávají čtyřnohými běžci a na louce si svou volnost užívají. 

Mgr. Simona Magdálková, MPP 

Fotogalerie zde