Nepřemožitelní. Žáci základní školy Oskol z Kroměříže už podeváté vyhráli Republikové finále Odznaku všestrannosti.

Základní škola z Kroměříže podeváté opanovala finále Sazka Olympijského víceboje

Na vrcholném klání 14. ročníku projektu Sazka Olympijský víceboj své síly poměřilo přes šest set mladých sportovců ze 189 škol. Za zlaté tažení převzal vítězný tým vedle poháru a medailí také speciální mince s Lucií Šafářovou od České mincovny.

Atletický stadión VUT ožil ve čtvrtek slavnostním zahájením, na kterém se tradičně podílela rovněž Armáda a Policie České republiky. Pak už vypukly boje o prvenství v deseti disciplínách. Mladí sportovci soutěžili například ve skoku do dálky, skoku přes švihadlo, shybech nebo v hodu kriketovým míčkem. „Od samotného začátku běželo všechno jako po másle. Přispělo tomu i počasí, protože když je krásně a teplo, tak to člověk vnímá úplně jinak. Netrpělivě jsme v průběhu čekali, jestli Oskol obhájí prvenství, nebo ne,“ odkázala pořadatelka a atletka Šárka Kašpárková k teď už devět let trvající neporazitelnosti základní školy z Kroměříže.

Více na https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/novinky/nadvlada-pokracuje-zakladni-skola-z-kromerize-podevate-opanovala-finale-sazka-olympijskeho-viceboje

Fotogalerie: https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/multimedia

Výsledky a rekordy: http://rf.sazkaolympijskyviceboj.cz/Home/Vysledky

Fotogalerie