Procházka s pejskem Altarem

V měsíci říjnu jsme se společně domluvili, že na Čápce s pejsky oslavíme ,,Den zvířat.“ K svátku jim děti přinesly spoustu pamlsků. V útulku jsme se dohodli s paní, která se o pejsky stará, že až trochu povyrosteme a zesílíme, tak si na závěr školního roku přijdeme půjčit pejska a půjdeme s ním

na procházku k Bágráku. To se nám splnilo ve středu 14. června. Už u oběda děti přemýšlely o tom, jakého pejska na Čápce budou mít, jestli bude malý nebo velký, jakou bude mít barvu srsti, prostě se nemohly dočkat. Některým dětem rodiče nabalili do batůžku drobné pamlsky. Paní na Čápce nás již očekávala a přivítala nás s úsměvem. Dětem ukázala v kotcích pejsky, kteří teď našli domov v útulku

a z nich nám na procházku vybrala pejska Altara. Byl už trošku starší, ale to nám nevadilo. Všech 20 žáků si vyzkoušelo vést Altara a dalo nám to docela práci. Pejsek byl po delší době na procházce, tak potřeboval zjistit čichem kolem cesty nové informace a tak nás tahal a tahal. Přelstili jsme ho tím, že jsme mu zkrátili vodítko, abychom vedli my jeho a ne on nás. Prošli jsme se s Altarem až k Bágráku a báječně si odpoledne užili. Spokojeni a plni zážitků jsme se vraceli zpět do školní družiny.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde