ŽELVÁK VIOLÁK (ŠD, projekt Lesní indiáni)

Kamarádka Terka nás seznámila se svým želvákem Violákem. Původně to měla být želvička Violka, ale pak vyšlo najevo, že je to vlastně želvák. A jak si to vesele štrádoval po naší školní zahradě!

Želva je pro spoustu indiánských kmenů tvorem přímo posvátným. Má v sobě úžasnou odolnost a sílu a učí nás kráčet po našich cestách v míru. Indiánské maminky vyráběly pro svá miminka kožené amulety ve tvaru želvy. Dovnitř amuletu zašily pupeční šňůru dítěte, a tak  mělo být dítě spojené s mámou. 

23. května jsme oslavili SVĚTOVÝ DEN ŽELV. 

Cílem bylo upozornit na ohrožení želv v dnešním světě. 

Želvy sice přežily dinosaury, ale nikde není psáno, že tu budou žít nadále. 

My jsme si pustili video ŽELVY V OHROŽENÍ a na základě materiálů Jděte ven jsme si zahráli hru ŽELVÍ DOBRODRUŽSTVÍ. 

Díky této hře děti pochopily princip kladení, ohrožení i záchrany želvích vajec, ale také jejich vypuštění do moře a další nebezpečí v podobě plastů a nečistot. Osudnou pro želvy často bývá také touha lidí po špercích z želvích krunýřů. 

Budeme chránit tyto krásné tvorečky? 

1. oddělení ŠD

Mgr. Simona Magdálková, MPP

Fotogalerie zde