Mezinárodní projekt

V letošním školním roce se žáci 5. C zapojili do mezinárodního projektu “eTwinning”. ETwinning je příležitostí jak pro žáky, tak pro učitele zúčastnit se sdílení vzdělávání se s partnery z evropských zemí. Projekt je určen všem typům škol od mateřských až po střední. Jedná se o mezinárodní spolupráci, kdy jednotlivé školy navazují mezi sebou partnerství, ať už na jeden nebo více společných projektů.

Naši páťáci kontaktovali základní školu v italském městě Siderno, které se nachází v oblasti Kalábrie. A protože byl tento počin pro žáky i učitelky premiérou, domluvili se s italskými partnery na výměně velikonočních přání. Projekt jsme nazvali “Let’s celebrate Easter together”. Žáci na obou stranách zvolili klasická papírová přání, která nejprve pracně vytvořili z rozličných materiálů a následně do nich napsali své verše a pozdravy. Komunikačním jazykem byl jazyk anglický. Přání poté odeslali poštou a netrpělivě očekávali zásilku od partnerů, která později také dorazila.

Pro všechny zúčastněné byla tato příležitost uvést do praxe léta studia angličtiny. V nadcházejícím období bude naše škola nadále začleňovat tyto mezinárodní projekty, a to i ve větším rozsahu.

Mgr. Marie Dohnalová, Mgr. Eva Urbanová