ŠKOLA V PŘÍRODĚ - Horní Bečva, Chata Brian

II. A a II. B, 22. 5. – 26. 5. 2023

Tak jsme si zase po roce sbalily obě třídy batohy, kufry, tašky a krabice a vyjely jsme na společných 5 dní strávených v přírodě, obklopeni krásnou beskydskou krajinou. A zatím jsou to dny vážně krásné.

V pondělí nás přivítala Horní Bečva zalitá sluníčkem a rozzářená svou barevností. Hned po ubytování se a dobrém obědě jsme se vydali na obhlídku okolí.

Jen kousek jsme sešli pod chatu a před námi se tyčil stěnový pískovcový lom. Pískovce jsou světle šedé, rezavě navětralé, křemenné až arkózové se svrchní částí z prachovitého uhelného pískovce.

Když jsme pokračovali lesní cestou nad lom, našli jsme na vrcholu kopce nádhernou vyhlídku s vybudovanými terasami.

Dál nás vedly kroky opět dolů k přehradě, kde jsme strávili prima chvilku na Přírodním fitness hřišti u přehrady. Přes přehradní hráz jsme se pak vrátili zpět do chaty na večeři. Den jsme zakončili kolem chaty a rozehráli jsme si turnaj ve vybíjené.

V úterý se změny počasí rozhodly prověřit naši připravenost a odolnost. Den jsme pochopitelně začali rozcvičkou, jak se na řádnou školu v přírodě patří.

Po snídani, protože po noci bylo venku trochu více mokro, jsme zvolili program na chatě a napsali domů spoustu pohlednic s lehce stručnými, pěkně popisnými až krásně vypovídajícími pozdravy. No byla to ale pro všechny vyčerpávající činnost :-D

Po obědě a odpoledním klidu přišla na řadu soutěž v hledání Pokemonů, kdy musely děti proběhnout trasu vyznačenou fáborky a do karty, kterou si každý s sebou nesl, zaznamenat správné pokemonní jméno. Těžký černý mrak nad námi byl ale jiného názoru a my jsme museli závod předčasně přerušit.

Až do večera nás počasí ven nepustilo, tak jsme si udělali program prostě na chatě. Zapisovali jsme, malovali a lepili do sešitů ŠVP bohaté zážitky, zpívali jsme a tancovali a naši spolužáci tanečníci nám předvedli cha-chu, polku a skupinovou tanečné sestavu.

Středa, jako třetí „krizový“ den byla nakonec úspěšná, ale také pestrá po všech stránkách :-)

Na rozcvičce nás bylo už druhý den o jednoho více, protože se k nám začal přidávat velký huňatý, hodný a přítulný pes s náhubkem.

Dopoledne jsme se vydali na procházku do okolí, tentokrát na opačnou stranu než prve. Cestou jsme různě soutěžili a dávali si hlavolamy.

Odpoledne bylo ve znamení vybíjené a dalších soutěží, kdy děti běhaly podle fáborků a plnily cestou úkoly. Postupně víc a víc unaveni, ale stále plni nekončící energie - kde se v těch dětech bere, jsme založili šnecí školku, školu a kostelík, dováděli s míči, obručemi, na houpačkách a vlastně se vším, co dětem přišlo vhod :-D

Škola v přírodě nám pomalu končí a my se ještě snažíme užít si sluníčka, hřiště, trávy, stromů, šneků a her v krásné přírodě…

Paní učitelky a asistentky z II. A a II. B