Naše úspěšné oblastní kolo HMZ

Dne 10.5. se zúčastnilo družstvo starších žákyň oblastní soutěže Hlídek mladých zdravotníků.

Soutěžily na Dopravním hřišti ve 3 bodovaných a 3 nebodovaných disciplínách. Musely prokázat znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci na figurantech v různých situacích.

Ošetřovaly tepenné krvácení na ruce, cizí těleso v dlani, zlomeninu předloktí, krvácení z nosu, odřeniny po pádu z kola, resuscitaci dospělé osoby i dítěte. Na nebodovaných stanovištích si zopakovaly znalosti z dopravní výchovy, zdravovědy, pravidel silničního provozu nebo si mohly zkusit chůzi v upravených brýlích, ve kterých viděly jako pod vlivem návykových látek. Všechno zvládla děvčata velmi dobře a z 10 družstev se umístily na pěkném 3. místě. Za odměnu dostali všichni od města a ČČK prohlídku Květné zahrady s opravenou kolonádou.

Za dobrou reprezentaci školy děkuji Anežce Zabloudilové, Adélce Pořické, Marušce Chalupové ze 7.A a Báře Brtníkové a Renatce Tunové z 7.B.

Alena Machalová
vedoucí zdrav. kroužku