Projektový den Záchrana života

V měsíci dubnu se konal na 1. stupni projektový den ve spolupráci s partnery Bezpečné komunity Kroměříž pro 4. ročník.

Pod názvem Záchrana života byly vytvořeny 3 stanoviště, na kterých se vystřídali žáci všech 4. tříd.

Na prvním stanovišti se seznámili s prací zdravotníků, pomůckami pro práci sestry, lékaře, vybavením sanitky i oblečení zdravotníků. V rámci druhého stanoviště žáci navštívili hasičskou stanici, aby poznali práci hasičů při požárech a přírodních katastrofách, dopravní nehodě, vyzkoušeli si oblečení, pomůcky, přístroje, nejvíce však zaujaly hasičské vozy všech velikostí. Třetí stanoviště byla práce ve třídě spojená s vyplňování pracovních listů, povídání o zdraví a úrazech, žáci mohli shlédnout video. Po skupinách jim předváděly dívky ze zdravotního kroužku obvazovou techniku při jednoduchých úrazech jako bylo cizí těleso v oku, krvácení z nosu, úraz hlavy, řezná rána na čele, vyvrtnutý kotník nebo naražené předloktí. Všem, kteří se na projektu podíleli patří velké poděkování.

Dopoledne, které splnilo náš cíl věnovaný zdraví a záchraně života, se všem žákům velmi líbilo.

Alena Machalová

Fotogaleerie zde