Škola v přírodě Velké Karlovice aneb Putování za strašidly

V týdnu od 24. dubna do 28. dubna se žáci z I. A, III. B a IV. A vydali na ozdravný pobyt v přírodě ve Velkých Karlovicích.

Horský hotel Kyčerka byl krásným místem pro týdenní pobyt s žáky prvního stupně. Celým týdnem nás provázelo téma „Putování za strašidly“, proto jsme každý den plnili různé úkoly s tímto tématem a učili se něco nového.

Žáci pracovali ve smíšených věkových skupinách a za každý splněný úkol získali daný počet ingrediencí do svého lektvaru.

Tento lektvar jim pak umožnil vrátit se zpět do světa lidí a skupinka s nejvyšším počtem ingrediencí získala zaslouženou odměnu.

Také jsme v průběhu týdne prozkoumali obec Velké Karlovice, kde jsme si zakoupili pohled a ten poslali domů. Nemohl také chybět výšlap na vrchol Javorníček, při kterém nám chvilku svítilo sluníčko a chvilku padal sníh.

Nejoblíbenější částí školy v přírodě byla rozhodně stezka odvahy, fáborkový běh, opékání špekáčků, návštěva dětského světa nebo střílení z luku.

Získali jsme krásné vzpomínky, nové kamarády, ale také zkušenost odloučit se na pár dní od rodičů. Počasí nám i přes menší přeháňky přálo a vše proběhlo na výbornou!