Zapsali jsme šikovné školáky

Minulý týden skončily zápisy do 1. tříd. Všechny školy čekaly na své nové žáčky. I my jsme čekali, a proto jsme pro ně připravili pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře. Někteří už ve škole byli na Dni otevřených dveří a zkusili si i zápis nanečisto, tak poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim velmi líbila. Pro nový školní rok budeme otvírat 3 třídy –  Montessori, klasickou a sportovní.

Při zápisu na děti čekalo zajímavé povídání s paní učitelkami, kde odpovídali na otázky o vlastní osobě, poznali své jméno a adresu, poznávali geometrické tvary a počítali do 10, popisovali obrázky a opakovali první písmena, vytleskávali slova, poznávali barvy základní i doplňkové, předvedli pravolevou orientaci a orientaci v prostoru, důležitá byla i grafomotorika a správné uchopení tužky. Také absolvovali u paní učitelky logopedky zkoušku výslovnosti podle obrázků. Děti, kteří by chtěly navštěvovat sportovní třídu, mohly si vyzkoušet v tělocvičně školy pod dohledem učitelů a starších žáků svou zdatnost na opičí dráze a na různých nářadích dokázat dobrou obratnost a hry s míčem.
Všichni byli moc šikovní, znali spoustu věcí a co nevěděli, to se pak ve škole naučí. Na závěr si odnesli pamětní list a modrý balonek s logem školy a spokojeně odcházeli domů.

A co je čeká v září ? Noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, ale také angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, projektové dny, vyučování v maskách a další a další zajímavé akce.
Už se všichni na naše budoucí prvňáčky moc těšíme.

Machalová Alena