FAZOLE (DRUHÁ SESTRA)

Fazolový den byl pro nás výzvou. Nikdo nečekal, že bude tak skvělý. Přemýšleli jsme, jaká jídla si z fazole uděláme, ale většina dětí řekla, že fazole nejí. S pomocí báječných rodičů dětí, kteří se do mnoha aktivit zapojují s velkou dávkou tvořivosti, jsme s dětmi prožili opravdu nezapomenutelné chvíle. 

Hráli jsme fazolové hry a děti ve třech týmech (Vlci, Medvědi, Želvy) vytvářely fazolové mozaiky. 

Povídali jsme si o fazoli a o principu pěstování Tří sester. Samozřejmě jsme si přinesli několik druhů fazolí a zkoušeli je klíčit a později přesazovat do hlíny. 

Přichystali jsme hostinu z úžasných fazolových muffin, šneků, brownies, koláčů, placek, měli jsme i fazolovou pomazánku a fazole v plechovce. Byli jsme tak překvapení a radostní zároveň, že jsme přinesli ochutnávku i  do naší školní kanceláře. Hodování pokračovalo také na školní zahradě a trvalo ještě pár následujících dnů. 

Fazolový pozdrav posílá

1. oddělení ŠD 

Fotogalerie zde