ČISTÍME "BAGRÁK"

2. února slavíme Světový den mokřadů. V tyto únorové dny, kdy ještě počasí není příliš vlídné, se vydáváme s dětmi k Hrubému rybníku, kterému lidově říkáme "Bagrák" a sbíráme drobné odpadky. 

Začalo to minulý školní rok a byla jsem překvapená, jak děti tato činnost zaujala a s jakou vervou se do ní pustily. Jedna holčička dokonce prohlašovala, že to byl její nejlepší den života. 

Nejinak tomu bylo i s jinými děti tento školní rok. V rámci projektu Lesní indiáni se učíme vnímat přírodu, získáváme k ní vztah a přemýšlíme, co pro ni můžeme udělat. 

Děti věděly přesně, co mohou a nemohou sbírat, když si nebyly jisté, přišly se zeptat. Nemohly sbírat na rizikovějších a nepředvídatelných místech. Vrátili jsme se s červenými tvářemi, pohlazenými dokonce od vykukujícího sluníčka. 

Opět jsme vytvořili dva týmy. Každý sesbíraný odpadek se započítával. Tým "Vlčí rodina" posbíral celkem 84 odpadků a tým "Párek v rohlíku" nasbíral 152 odpadků, čímž předčil i loňský vítězný tým děvčat. Pochvalu zasluhují úplně všichni. Za to, že to dělali ze srdce. Jeden chlapec přinesl z domu speciální kleště na odpadky, a tak jsme působili i více profesionálně. Také byl ochotný je nadšeným zájemcům půjčovat, aby si to zkusili i ostatní. Velké díky! 

Dodatek: Je konec března a děti se občas ptají: "A kdy půjdeme zase na ten Bagrák sbírat odpadky?"

Mgr. Simona Magdálková, MPP
1. oddělení ŠD

Fotogalerie zde