KUKUŘICE (PRVNÍ SESTRA)

Už jste se někdy "přepopcornovali"? My ano.

Víte, že popcorn bylo posvátné jídlo indiánů? My ano.

Kukuřice patří mezi tři posvátné plodiny severoamerických indiánů. Děti se s ní seznámily již v září, kdy ji začaly loupat a uskladňovat pro zimní krmení určitých druhů ptáčků.

A pak jsme prožili netradiční "Kukuřičný den". Naši malí herci zaimprovizovali s kukuřičnou loutkou a plyšovým indiánským pejskem. Také jsme nanosili na stůl všechny ty dobroty z kukuřice, které jsme přinesli z domu: předně spoustu popcornu, i delikatesní popcorn v čokoládě, kukuřičný koláč, kukuřičné lupínky, křupky, nakládanou kukuřici, kukuřici v plechovce, kukuřičné tyčinky a všechno možné kukuřičné. Mňam! 

Zkusíte si tipnout, jestli jsme to zvládli všechno sníst za jedno jediné odpoledne? Odpověď najdete u nás, v 1. oddělení ŠD. 

Mgr. Simona Magdálková, MPP