II. A – Trefa do černého! aneb Terče kroměřížských ostrostřelců

2. března 2023

Čtvrteční dopoledne si kluci z II. B zpestřili výchovně – vzdělávacím programem kroměřížského muzea „Trefa do černého!“
Nejprve jsme si prohlédli krásný soubor dřevěných malovaných terčů, které jsou součástí sbírkového fondu Muzea Kroměřížska. 
Dozvěděli jsme se o tradici střeleckých spolků v Kroměříži a o tom, že pečlivě provedené pestrobarevné náměty na dřevěných terčích nechával zhotovit vždy vítěz střeleckého klání. Jeho jméno je vždy napsáno na terči pod obrazem. 
I když vše, co jsme slyšeli, bylo hodně zajímavé, čekaly nás i další bezva aktivity. Určitě tou nejzajímavější bylo moci vyzkoušet si něco ze střeleckého umění. Dostali jsme sice jen dětské „zbraně“, ale i tak to bylo super!
Kdo ví? Možná některý z nás se jednou také stane ostrostřelcem …

P. uč. Martina Kopřivová

fotogalerie zde