Mikuláš zavítal do školy

V úterý 6. prosince přišel k nám do školy Mikuláš se svojí družinou, kterou tvořili hodní andělé a zlobiví čerti. Žáci 9. třídy se pečlivě připravili na tento den, aby své mladší spolužáky na 1.stupni pobavili a také trochu postrašili.

Mikuláš ve třídách chválil všechny hodné a pracovité děti a káral ty zlobivé, aby se polepšily. Andělé pak rozdávali nadílku, kterou dětem připravily paní učitelky, sáčky plné sladkostí, adventní kalendáře a kornouty kandovaného ovoce a balíčky od rodičů z jednotlivých tříd. Divocí a čerti byli letos mírnější, ale ráznější, nikomu nic neudělali jen malovali všem po tvářích černočervené šmouhy. Andělé namalovali hodným dětem zářivé žluté tváře. Ti nejmenší prvňáčkové se báli asi víc než ti starší, ale všichni pěknou recitací a písničkami udělali radost Mikuláši a andělům, na které se dlouho těšili.

Machalová Alena

Fotogalerie zde