Turnaj v pexesu

Ve čtvrtek 10.11. 2022 se ve třídě 2. A. konal další ročník turnaje ve hraní pexesa. 

Účast byla více než uspokojivá, všechny lavice byly obsazené, hrálo se i na koberci, prostě bylo vidět, že pexeso je součástí života současných školáků. Paní učitelka Kuršnerová okem ostřížím sledovala všechny hráče, protože pravidla hry je potřeba dodržovat a žádné fixlování nebylo povoleno.  Hráči si většinou přinesli své oblíbené obrázky z domu. Na kartičkách byli vyobrazeni fotbalisté, zvířátka, zelenina, angličtina, traktory a spoustu dalšího, rozhodně se bylo na co dívat. 

Postupně se počet hráčů snižoval a ti, kteří po prvním, druhém, či třetím kole vypadli dostali malou odměnu, aby i prohra byla sladká. Poděkovaly jsme jim za hru a věřím, že ze třídy odcházeli s úsměvem v duchu hesla není důležité vyhrát, ale zúčastnit se (a užít si to).

 

Do finále čtvrtého kola postoupili čtyři hráči, jedna dívenka ze 2.A., dva chlapci z 2.B. a jeden ze 3.B.. Vzduch zhoustl, napětí by se dalo krájet a všichni zúčastnění se pekelně soustředili a byli opravdu hodně dobří, ale vyhrát může jen jeden.  Nakonec bylo dobojováno a dopadlo to následovně: krásné čtvrté místo si vybojoval Tobiáš, třetí místo patřilo Arnoštovi, druhé místo obsadil Pavel a na pomyslný trůn usedla královna Ela. Vítězům blahopřejeme, všem děkujeme za účast, pilně trénujte, pexesu 3x zdar!

Marcela Odstrčilíková

Celá fotogalerie zde