Svatomartinské muzicírování

Žáci 5.oddělení ŠD se velmi těšili na pondělní odpoledne, protože jsme se vydali na návštěvu do SPgŠ. Žákyně, které zpívají v dívčím pěveckém sboru pod vedením sbormistra Mgr. Jiřího Jablunky si pro nás připravily program ,,Svatomartinské muzicírování“. 

Na samém začátku nás v hudebně školy čekalo milé překvapení, kdy nám žákyně na přivítanou zazpívaly Podzimní píseň. Na bílém koni za námi přijel svatý Martin a my si vyslechli jeho příběh. Zda jsme dobře poslouchali si budoucí paní učitelky ověřily vtipným obrázkovým kvízem. Společně jsme se naučili říkadlo Na svatého Martina a došlo i na scénickou pohybovou hru s netkanou textilií na pranostiku - Padá listí z jabloně, zima už je ve dveřích. Martin sedá na koně, přiveze nám první sníh? Teplá bunda, rukavice ať nám není zima! Uši schovat pod čepice, venku číhá rýma! V lavicích na nás čekaly pracovní listy na procvičení grafomotoriky, které jsme bez problémů zvládli.

Na závěr nám žákyně zazpívaly píseň Husa a my si při ní společně zatančili. Na rozloučenou nás čekala sladká odměna v podobě svatomartinských rohlíčků, které z talíře rychle mizely. Dnešní hudební odpoledne se žákům líbilo a ještě při zpáteční cestě do školy si zpívali do kroku.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde